KATEDRA ANGLICKÉHO JAZYKA

KATEDRA

O nás

Katedra anglického jazyka v sobě skrývá složku kulturně-literární, lingvistickou a didaktickou. V každé z nich taktéž realizuje výzkum, který, kromě již tradičních témat, v posledních letech taktéž reflektuje nové paradigma angličtiny jako jazyka globální komunikace. Nové poznatky jdou v ruku v ruce s proměnou obsahu nabízených předmětů a větším důrazem na pojetí angličtiny v globálních souvislostech.

O studiu

Zájemci o  studium anglického jazyka si mohou vybrat z  několika studijních programů. Absolventům středních škol se nabízí bakalářské studium Anglický jazyk se zaměřením na vzdělávání. Těm, kteří mají specifický zájem o  učitelství a  bakalářské studium za sebou, se nabízí navazující magisterský studijním program Učitelství anglického jazyka pro ZŠ. A  těm, kteří jsou již v praxi a  rádi by si rozšířili svoji aprobaci o  anglický jazyk nebo kvalifikaci na střední školy, se nabízí studijní programy v  rámci celoživotního vzdělávání.  

Víš, že...

Naší pracovníci získali své kvalifikace na univerzitách v USA, Irsku, Belgii, Velké Británii i  ČR. Průběžně reagujeme na změny ve světě angličtiny a  inovujeme to, co učíme, a  metody, jak učíme. Nechceme od studentů slyšet, kolik informací se byli schopni před zkouškou nabiflovat, ale chceme slyšet, jak s oporou o  teorii samostatně uvažují, kriticky přemýšlí, argumentují, co dovedou představit a  realizovat jako učitelé. 

NA KOHO SE OBRÁTIT?

Mgr. Gabriela Klečková, Ph.D.

Vedoucí Katedry anglického jazyka 

Bc. Jana Saláková

Tajemnice Katedry anglického jazyka

©2020 MICHAL ŠVEC

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now